Nabídka služeb Dětského ranče Hlučín, z. s.

1. Pobytové programy pro mateřské a základní školy

Milé paní učitelky a vychovatelky,

plánujete s dětmi nevšední výlet do přírody, který si užijí a zároveň se na něm něco dozví? Přijměte proto naše pozvání na náš Dětský ranč v Hlučíně. Nabízíme pobytové programy úplně pro všechny – pro ty nejmenší i pro ty větší!

2. Soukromá výuka jízdy na koních a ponících – jezdecké kurzy

Jezdecká školička pro nejmenší

V naší jezdecké školičce se Vaše děťátko seznámí s ošetřováním poníka, jeho čištěním, sedláním, přípravu na ježdění a samotné začátky jízdy na poníkovi. Dětem se bude věnovat zkušená vedoucí a Vaší ratolest zasvětí do života s těmito malými poníky. 

Jezdecká základka

Tato individuální lekce je určena pro děti a mladé lidi do 18 let. Zde se pod dohledem seznámí s prací kolem koně či poníka, naučí se jej sedlat a vyzkouší si základy jízdy na koni či poníkovi. Pro ty zkušenější, kteří již ovládají základy jízdy jezdectví, máme připraven další krok k jezdecké samostatnosti 🙂 

Řidičák na koně

Řídíte auto, motorku, kolo? A koně? Přijde si k nám vyzkoušet jak Vám to s koněm a jeho ovládáním půjde. Pokud se Vám příprava a jízda bude zamlouvat máme pro Vás nachystán kurz jízdy na koni. Těchto 10 resp. 11 lekcí se budete, pod dohledem, učit jízdě na koni, jeho ovládání a sounáležitosti, naučíme se jak koně pořádně vyčistit, nesedlat a postarat se o jeho a Vaše pohodlí při základech jízdy na koni.

11. lekce je zkušební a po absolvování této závěrečné zkoušky obdržíte rančovský „Řidičák na koně“!!! …. a tímto mnohdy vše začíná.

3. Hipoterapie – rekondiční jízdy pro hendikepované a kontaktní Ponyterapie

Dětský ranč byl historicky budován pro rodiny, děti, ale také nemalou měrou pro hendikepované děti. Rádi bychom navázali na odkaz Dětského ranče a své služby nabídli těm „méně zdravým“ a dopřáli jim více štěstí. Protože se zde děti vždy cítili šťastné a náš areál je k tomu naprosto vybaven, budeme věřit, že se brzy potkáme ať už na procházce po rehabilitační zahrádce Svět či pohybově velmi prospěšné jízdě na koni, který je k těmto účelům přímo zrozen. Dále lze využít poníků na ranči a zažít kontaktní pony terapii, Kde díky pomocí hřebelcování, česání, hlazení a trpělivosti lze sledovat také proces uvolnění obličejových svalů, získání sebedůvěry a zlepšení nálady. Vhodné pro všechny, bez rozdílu věku a způsobu omezení.

4. Pronájem altánku pro soukromé akce

Mezi dětským hřištěm a přírodním amfiteátrem se nachází náš altánek, který je vybaven barem
a posezením pod jednou střechou. Zázemí je předurčeno k pořádání soukromých akcí, grilování, oslav dětských narozenin. 

5. Pořádání firemních či soukromých akcí – pronájem saloonu Podkova

V Dětském ranči se nachází malebná hospůdka „Podkova“, která jen určena pro 40 lidí a je vybavena gastronomickým zázemím. Dalším nově vybudovaným prostorem je konferenční místnost s projektorem ve které je možno pořádat oslavy, teambuildingové akce, výjezdní zasedání či různá školení. Samozřejmě připravujeme cateringové vybavení Vaší firemní akce. Vyzkoušejte si firemní teambuilding  proložený procházkou v našem zoo, posezení v zahradě svět a jízdou na koni….

V případě zájmu o pobyt na Dětském ranči v Hlučíně nás, prosím, kontaktujte.
Těšíme se na Vaši návštěvu.