Nabídka služeb Dětského ranče Hlučín, z. s.

1. Pobytové programy pro mateřské a základní školy

Milé paní učitelky a vychovatelky,

plánujete s dětmi nevšední výlet do přírody, který si užijí a zároveň se na něm něco dozví? Přijměte proto naše pozvání na náš Dětský ranč v Hlučíně. Nabízíme pobytové programy úplně pro všechny – pro ty nejmenší i pro ty větší!

2. Výuka jízdy na koních a ponících

Jezdecká školička pro nejmenší

V naší jezdecké školičce se Vaše děťátko seznámí s ošetřováním poníka, jeho čištěním, sedláním, přípravu na ježdění a samotné začátky jízdy na poníkovi. Dětem se bude věnovat zkušená vedoucí a Vaší ratolest zasvětí do života s těmito malými poníky. 

Jezdecká základka

Tato individuální lekce je určena pro děti a mladé lidi do 18 let. Zde se pod dohledem seznámí s prací kolem koně či poníka, naučí se jej sedlat a vyzkouší si základy jízdy na koni či poníkovi. Pro ty zkušenější, kteří již ovládají základy jízdy jezdectví, máme připraven další krok k jezdecké samostatnosti 🙂 

Řidičák na koně

Řídíte auto, motorku, kolo? A koně? Přijde si k nám vyzkoušet jak Vám to s koněm a jeho ovládáním půjde. Pokud se Vám příprava a jízda bude zamlouvat máme pro Vás nachystán kurz jízdy na koni. Těchto 10 resp. 11 lekcí se budete, pod dohledem, učit jízdě na koni, jeho ovládání a sounáležitosti, naučíme se jak koně pořádně vyčistit, nesedlat a postarat se o jeho a Vaše pohodlí při základech jízdy na koni.

11. lekce je zkušební a po absolvování této závěrečné zkoušky obdržíte rančovský „Řidičák na koně“!!! …. a tímto mnohdy vše začíná …

3. Rekondiční jízdy pro hendikepované

Dětský ranč byl historicky budován pro rodiny, děti, ale také nemalou měrou pro hendikepované děti. Rádi bychom navázali na odkaz Dětského ranče a své služby nabídli těm „méně zdravým“ a dopřáli jim více štěstí. Protože se zde děti vždy cítili šťastné a náš areál je k tomu naprosto vybaven, budeme věřit, že se brzy potkáme ať už na procházce po rehabilitační zahrádce Svět či pohybově velmi prospěšné jízdě na koni, který je k těmto účelům přímo zrozen. 

4. Pronájem Altánku

Mezi dětským hřištěm a přírodním amfiteátrem se nachází náš altánek, který je vybaven barem
a posezením pod jednou střechou. Zázemí je předurčeno k pořádání soukromých akcí, grilování, oslav dětských narozenin.

5. Pořádání firemních či soukromých akcí – pronájem hospůdky

V Dětském ranči se nachází malebná hospůdka „Podkova“, která jen určena pro 40 lidí a je vybavena gastronomickým zázemím. Dalším nově vybudovaným prostorem je konferenční místnost ve které je možno pořádat oslavy, teambuildingové akce, výjezdní zasedání či různá školení. Samozřejmě jsme schopni zajistit cateringové vybavení Vaší firemní akce. Vyzkoušejte si firemní teambuilding  proložený procházkou v našem zoo, posezení v zahradě svět a jízdou na koni….

V případě zájmu o pobyt na Dětském ranči v Hlučíně nás, prosím, kontaktujte.
Těšíme se na Vaši návštěvu.